school and education

Λαμπρινίδου Ευδοξία - Καθηγήτρια Φιλολογίας

Λαμπρινίδου Ευδοξία

Καθηγήτρια Φιλολογίας

Τόττας Κωνσταντίνος - Απόφοιτος Πολυτεχνείου Θεσ/νίκης τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών

Τόττας Κωνσταντίνος

Απόφοιτος Πολυτεχνείου Θεσ/νίκης τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών

Τζίνα Μαρία - Καθηγήτρια Βιολογίας

Τζίνα Μαρία

Καθηγήτρια Βιολογίας

Βαζακίδου Μαρία - Καθηγήτρια Γεωπονίας

Βαζακίδου Μαρία

Καθηγήτρια Γεωπονίας

Γκάγκαλη Δήμητρα

Διευθύντρια Σπουδών

Η Δήμητρα Γκάγκαλη, απόφοιτος του Α.Π.Θ. των τμημάτων Φυσικής και Θεολογίας, είναι διευθύντρια και υπεύθυνη σπουδών στο φροντιστήριο μέσης εκπαίδευσης «Πυρήνας» στην Ελευθερούπολη.
Ίδρυσε το 1986 το φροντιστήριο μέσης εκπαίδευσης με διακριτικό τίτλο «ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑ Δ.Ε. Δ.ΓΚΑΓΚΑΛΗ» το οποίο το 1997 μετονομάστηκε σε φροντιστήριο «ΠΥΡΗΝΑΣ».
Από τις  3/10/1998 έως 30/6/1999 υπήρξε αναπληρώτρια εκπαιδευτικός σε δημόσιο σχολείο.
Στη διάρκεια των ετών 1999 έως 2012 εργαζόταν ως  μόνιμη εκπαιδευτικός σε δημόσια σχολεία.
Τα έτη 2010-2011 και 2011-2012 υπήρξε αναπληρώτρια διευθύντρια στο Γενικό Λύκειο Ποδοχωρίου.
Υπήρξε βαθμολογήτρια γραπτών Πανελληνίων εξετάσεων (Φυσικής κατεύθυνσης, Φυσικής Γενικής παιδείας, Βιολογίας Γενικής παιδείας). Διετέλεσε μέλος Λυκειακής Επιτροπής Πανελληνίων εξετάσεων καθώς και επιτηρήτρια πανελληνίων εξετάσεων.
Βαμβάκη Δέσποινα

Καθηγήτρια Μαθηματικών

Η Δέσποινα Βαμβάκη είναι διπλωματούχος Εφαρμοσμένων Μαθηματικών και Φυσικών Επιστημών του Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου. Έχοντας 17 χρόνια επαγγελματικής εμπειρίας, εργάζεται από το 2014 έως σήμερα ως καθηγήτρια Μαθηματικών στο φροντιστήριο Μέσης Εκπαίδευσης «Πυρήνας» στην Ελευθερούπολη.
Γαβριηλίδου Όλγα

Καθηγήτρια Χημείας

Η Όλγα Γαβριηλίδου είναι πτυχιούχος του Τμήματος Χημείας της σχολής θετικών επιστημών του Εθνικού Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών (1998).Με 21 χρόνια επαγγελματικής εμπειρίας, εργάζεται από το 2011 μέχρι και σήμερα ως καθηγήτρια Χημείας στο φροντιστήριο μέσης εκπαίδευσης «Πυρήνας» στην Ελευθερούπολη.
Καραμπετάκη Δομνίκη

Καθηγήτρια Μαθηματικών

Γεννημένη στην Καβάλα, η Νίκη Καραμπετάκη είναι πτυχιούχος της σχολής Θετικών επιστημών του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, του τμήματος Μαθηματικών. Έχοντας πολυετή επαγγελματική εμπειρία, συνεργάζεται με το φροντιστήριο μέσης εκπαίδευσης «Πυρήνας» από το 2016 με την ιδιότητά της ως καθηγήτρια Μαθηματικών.
Κεχαγιάς Χρ. Νικόλαος

Καθηγητής Φιλολογίας

Ο Νικόλαος Κεχαγιάς γεννήθηκε στην Ελευθερούπολη το 1968. Είναι απόφοιτος του τμήματος Φιλολογίας της Φιλοσοφικής Σχολής του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων (1992). Από το 1993 έως σήμερα, εργάζεται ως καθηγητής φιλολογίας στο φροντιστήριο μέσης εκπαίδευσης «Πυρήνας».
Κριτσανίδα Γεωργία

Καθηγήτρια Χημείας

Γεννημένη το 1965, η Κριτσανίδα Γεωργία είναι  απόφοιτη του τμήματος Χημείας του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης (1990). Έχοντας 28 έτη επαγγελματικής εμπειρίας, συνεργάζεται με το φροντιστήριο μέσης εκπαίδευσης «Πυρήνας» από το 2016.
Λαμπρινίδου Ευδοξία

Καθηγήτρια Φιλολογίας

Η Λαμπρινίδου Ευδοξία είναι πτυχιούχος του τμήματος Φιλολογίας της Φιλοσοφικής σχολής Ιωαννίνων, με ειδίκευση στις κλασικές σπουδές.Έχοντας πολυετή επαγγελματική εμπειρία, εργάζεται από το 1987 έως σήμερα ως φιλόλογος στο φροντιστήριο μέσης εκπαίδευσης «Πυρήνας».
Μανωλούδης Χρήστος

Καθηγητής Φυσικής

Ο Μανωλούδης Χρήστος είναι απόφοιτος του τμήματος Φυσικής της Σχολής Θετικών Επιστημών του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης. Βρίσκεται στο χώρο της εκπαίδευσης από το 1997 μέχρι και σήμερα με πολυετή εμπειρία στη διδασκαλία της Φυσικής. Συνεργάζεται με το Φροντιστήριο "Πυρήνας" ενώ παράλληλα συμμετέχει ως μέλος του Δ.Σ. της "Ένωσης Ελλήνων Φυσικών" του παραρτήματος Καβάλας.
Τσαλίκης Περικλής

Καθηγητής Οικονομικών

Ο Περικλής Τσαλίκης αποφοίτησε από το τμήμα Οικονομικών επιστημών του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης. Στο διάστημα 2002-2003, έκανε τις μεταπτυχιακές του σπουδές πάνω στα «Χρηματοοικονομικά- Τραπεζικά» στο Loughborough University του Λονδίνου. Η εργασιακή του εμπειρία ανέρχεται σε 20 χρόνια. Από το 2006 έως σήμερα διδάσκει το μάθημα Αρχές Οικονομικής Θεωρίας στο φροντιστήριο μέσης εκπαίδευσης «Πυρήνας» στην Ελευθερούπολη.
Κρηνίδου Ερασμία

Καθηγήτρια Πληροφορικής

Η Κρηνίδου Ερασμία είναι απόφοιτη του τμήματος Πληροφορικής του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης. Το 2011 ολοκλήρωσε με επιτυχία τις μεταπτυχιακές της σπουδές έχοντας εκπονήσει διπλωματική εργασία με θέμα "Βέλτιστοι Αλγόριθμοι Ελαχίστων Μέσων Τετραγώνων". Εργάζεται στην εκπαίδευση από το 2010 και στο φροντιστήριο "Πυρήνας" από το 2013.
Τόττας Κωνσταντίνος

Απόφοιτος Πολυτεχνείου Θεσ/νίκης τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών

Τζίνα Μαρία

Απόφοιτος του Πανεπιστημίου La Sapienza της Ρώμης

Η Μαρία Τζίνα είναι πτυχιούχος Βιολόγος του πανεπιστημίου La Sapienza της Ρώμης. Έχει παρακολουθήσει πλήθος σεμιναρίων, ενώ η επαγγελματική της δραστηριότητα ανέρχεται στα 11 χρόνια. Τον Ιούνιο του 2009 ξεκίνησε η συνεργασία της με το φροντιστήριο «Πυρήνας» στην Ελευθερούπολη, όπου και εργάζεται ως καθηγήτρια Βιολογίας.
Βαζακίδου Μαρία

Απόφοιτος της Σχολής Γεωπονίας, Δασολογίας και Φυσικού Περιβάλλοντος του Α.Π.Θ.